Aurimas Bavarskis

IMG_0082

Aurimas Bavarskis – muzikos ir programinės įrangos kūrėjas, nereikalingų daiktų darymo ir mokslo bei technologijų entuziastas. Jo kūrybos sritys –  nuo muzikinių pasirodymų, iki audio-vizualinių instaliacijų. Aurimo darbai telkiasi ties informacijos transliavimo ir nuolatinių trūkių, kurie ištinka,

kai informacija perduodama per skirtingas medijas (tokias kaip garsas, šviesa, oras etc.) tyrinėjimo.

 

Tam, kad išreikštų savo idėjas, Aurimas kuria specialius įrankius – programinę bei techninę įrangą. Šiems tikslams jis sukūrė keletą programų, kurios buvo naudojamos įvairiose atlikimo situacijose ar instaliacijose.

 

Metams bėgant Aurimas Bavarskis dalyvavo daugybėje meninių projektų, tarp kurių vienas trukęs itin ilgai – Duel Protocol (liet. „Dvikovos protokolas“) – tai bendras projektas su Yiannis Tsiringlou. Kartu jie tyrinėja skaitmeninio garso ribas naudodami įvairias garso sintezavimo ir perdirbimo technikas. Rezultatas – kontrastų muzika – kartais lyg ir „drouniška“, kartais triukšminga ir artikuliuota.

 

Kiti įdomesni projektai: Prepared (motorised) piano (liet. „Paruoštas (motorizuotas) fortepijonas) – projektas, bendradarbiaujant su kompozitoriumi Hisashi Ishihara; taip pat bendras darbas su Yolanda Uriz paruoštam fortepijonui (Aurimas Bavarskis), fleita bei elektronika (Yolanda Uriz); Duel Protocol & Indė Klimaitėgyvas atlikimas (Duel Protokol), vaizdinė medžiaga, spausdinimas (Indrė Klimaitė); Where am I („Kur aš“) – solo pasiroadymų ciklas su garsu, vaizdu ir pasakojimu (Aurimas Bavarskis).

 

Aurimas Bavarskis sonologijos (garsinių technologijų) bakalauro laipsnį įgijo Karališkojoje Hagos konservatorijoje, o medijų technologijų magistro laipsnį – Leideno universitete, Nyderlanduose.

Šiuo metu jis dirba programuotoju mobilumo strategijų agentūroje Amsterdame – „IceMobile“, kur vysto savo paties idėjas medijų technologijų sritiyje.